Poskytovanie spätnej väzby môže byť výzvou, najmä keď sa obávame, že druhú stranu zraníme alebo vyvoláme napätie. Mnohí sa jej preto radšej vyhýbajú alebo ju podávajú príliš mäkko, čím stráca svoj význam.

Kľúčom k efektívnej spätnej väzbe je priamosť, otvorenosť, spojená s úprimným záujmom – povedať pravdu tak, aby druhá strana cítila rešpekt, ľudskosť a podporu, nie útok.

Ak chceme spätnú väzbu poskytovať otvorene a s citom, pomôžu nám tieto zásady:
Záleží mi na tebe, preto ti to hovorím – Jasne vyjadrite, že spätná väzba vychádza z vášho úprimného záujmu pomôcť, nie z kritiky či frustrácie. Dajte najavo, že chápete, že vaše slová môžu vyvolať emócie a že tieto emócie beriete do úvahy.
Moja priamosť neznamená útok voči tebe – Povedzte veci na rovinu, ale s rešpektom. Namiesto „toto je zlé“ skúste „toto nefungovalo tak, ako sme očakávali, pozrime sa, prečo.“

Na našom tréningu vás naučíme, ako hovoriť pravdu bez bariér a zároveň s rešpektom. Ako sa vyhnúť zahmlievaniu a neobaľovať svoj názor do nejasných fráz kvôli obave, že si pokazíme vzťahy. A tiež vám poskytneme niekoľko tipov, ako pracovať s vlastnými negatívnymi emóciami, ktoré môžu predchádzať spätnej väzbe, ktorú chceme niekomu povedať. Pretože tie sa prenášajú do našej komunikácie.

Keď sa naučíme dávať spätnú väzbu bez obáv a s dobrým úmyslom, meníme nielen jednotlivcov, ale aj firemnú kultúru.

Naša ponuka

Vyberte si, koho chcete rozvíjať: