MEGA rozhovor s Alenkou – Tréning pamäte - MEGA Education
Vedomosti treba skvalitňovať,
podnecovať a stále rozvíjať,
inak sa stratia

Peter F. Drucker

MEGA rozhovor s Alenkou – Tréning pamäte

Ako spolu súvisí motivácia, zábava a pamäť? Čo na tréningoch pamäte najviac prekvapí? V akom časovom horizonte sa dá pamäť zlepšiť? A je to vôbec možné…?

 

Aj o týchto témach sme sa rozprávali s lektorkou Tréningov pamäte – Alenkou.

1. Aká informácia o pamäti najviac na tréningoch ľudí zaujíma, na čo sa najviac pýtajú?

Najčastejšie by si chceli pamätať mená, údaje, dátumy alebo zoznamy úloh. Okrem toho majú celkovo pocit, že už si pamätajú menej ako kedysi. Niektorí by chceli okrem seba pomôcť napríklad aj svojim deťom s prípravou do školy.

2. Z čoho majú účastníci najväčší strach a čo ich najviac zvykne prekvapiť?

Účastníci mávajú niekedy strach, že nebudú cvičenia zvládať, a tým utrpí ich sebaúcta. Naopak ich prekvapuje to, že cvičenia nielen zvládajú, ale že tréning pamäte môže byť aj zábavný.

Na tréningoch si teda zážitkovou formou ukazujeme ako s mozgom spolupracovať, aby si dané informácie chcel zapamätať, tzn. ako ho dokážeme „namotivovať“.

3. Dá sa podľa Tvojho názoru pamäť zlepšiť? Ak áno, v akom časovom horizonte?

Všetko závisí od prístupu jednotlivca. Dôležité je, koľko energie a času sa tréningu venuje, či cvičí pravidelne, alebo len výnimočne. Od toho sa potom odvíja aj čas, za ktorý môžeme pozorovať zmenu. Niektoré zmeny môžeme dokonca na sebe pozorovať už aj počas tréningu.

4. Aké 3 slová najviac vystihujú tvoje tréningy pamäte a prečo?

  • Techniky – rada prepájam teóriu s praxou, aby účastníci mohli odísť s novými náhľadmi a technikami, ktoré môžu v bežnom živote využívať prakticky okamžite.
  • Emócie – zapájame nielen logiku, ale aj emócie, všetko čím žijeme spolu súvisí :).
  • Návyky – mnoho problémov nám spôsobujú jednoducho len nesprávne návyky, vyskúšame si preto, ktoré by sme mohli zmeniť a ako.

5. Čo vidíš ako najväčšiu pridanú hodnotu tréningov pamäte?

Účastníci zistia, že mozog sa dá trénovať. Naučia sa jednoduché a praktické postupy ako na to. Spoznajú, že k tomu, aby mozog fungoval, môžu naozaj prispieť pomerne jednoduchým spôsobom.

6. Psychohygiena je u účastníkov školení častá téma. Ako si čistíš hlavu Ty ako lektor?

Každé ráno 10 minút cvičím jogu, snažím sa vyberať si, čo jem a napríklad nepozerám ani TV (smiech).

Keď napríklad plánujem ísť na polmaratón, potrebujem tréning a správnu životosprávu. Pre mozog a pamäť je rovnako dôležité kombinovať aktivity, dopriať im čas na oddych, výživu (motiváciu) a pod. Nemôžme od nich očakávať nonstop výkonnosť na 100%.

 

Ak máte záujem dozvedieť sa viac a tréning pamäte zažiť na vlastnej koži, prihláste sa na náš otvorený kurz Tréningu pamäte v Bratislave: http://www.megaeducation.sk/co-ponukame/otvorene-kurzy/.

Tešíme sa na Vás 😊

Aktuálne

Z našej spoločnosti

archív článkov
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!